روشهای ارزشیابی سهام
روش های ارزشیابی سهام
اکتبر 20, 2020
تحلیل بنیادی در سایت بورس رصد
آشنایی با تحلیل بنیادی
دسامبر 26, 2020

معرفی کلی پنل کاربری

آموزش استفاده از پنل کاربری بورس رصد

آموزش استفاده از پنل کاربری بورس رصد

معرفی کلی پنل کاربری وبسایت بورس رصد

وبسایت بورس رصد با استفاده از تکنولوژی های هوش مصنویی فرایند گام به گامی را بر اساس تحلیل بنیادی ، تحیل تکنیکال و رفتارشناسی سهم، طراحی کرده است که میتواند تحلیل بورس را برای شما بسیار ساده کند.در تحلیل بنیادی سرمایه گذار یا معامله گر قصد دارد تا وضعیت گذشته و حال حاضر شرکت را به لحاظ میزان سود آوری شرکت، وضعیت دارایی ها و بدهی های شرکت، و ... بررسی کند. تحلیل تکنیکال قصد دارد که با بررسی سهم در گذشته و تشخیص الگو های قیمتی فرصتهای معاملاتی و نقاط مناسب ورود به سهم را مشخص کند و در رفتارشناسی سهام رفتار بین خریداران و فروشندگان را از طریق تحلیل کندل، حجم معاملات، قدرت خریدار و...تحلیل میکند.شما میتوانید در پنل کاربری خود در وبسایت بورس رصد تمام این اطلاعات تحلیل بنیادی و تحلیل تکنیکال و همین طور رفتارشناسی سهام را در اختیار داشته باشید.

فیلترهای بنیادی

فکر می کنید یک تحلیل و معامله خوب در بورس چه ویژگی هایی دارد؟
یک تحلیل خوب باید در عین سادگی، سهم را از جنبه های مختلف مورد بررسی قرار بدهد.
این فرایند از تحلیل بنیادی شروع میشود. بعد از ورود به پنل و در صفحه سهم های بنیادی ، فیلترهایی وجود دارد که با استفاده از آنها میتوانید سبد سهام بنیادی خودتان را تشکیل بدهید .
در بخش آیتم های بنیادی: استراتژی سود آوری یا TTM روند سوددهی شرکت را بر اساس گزارشات فصلی کدال بررسی میکند.
استراتژی کانسلیم عملکرد سالیانه سهام و پوشش دهی تورم را نشان میدهد.
استراتژی های TTM و کانسلیم، گذشته مالی سهام را مورد بررسی قرار میدهند .اما در استراتژی توان تعدیل قصد داریم سود آوری فصل پیش رو را از طریق عملکرد ماهیانه شرکت پیش بینی کنیم.
بنابراین بررسی توان تعدیل برای تعیین سهامی که در آینده نزدیک قابلیت رشد و سودآوری دارند اهمیت پیدا میکند.
این استراتژی برای شرکت هایی که محصول یا خدماتی را ارائه میدهند قابل محاسبه است. همچنین شما میتوانید از طریق فعال کردن گزینه (نمایش شرکتهای بدون توان تعدیل (سرمایه گذاری و ...)) شرکت هایی که تحلیل توان تعدیل ندارند را هم انتخاب کنید و یا در بخش فیلترهای جستجو طبقه بندی بازار و یا گروه صنعت را هم فیلتر کنید.

رشد سودآوری،برتری سودآوری،رشد فصلی،برتری فصل آخر،رشد فروش کل ماهیانه،برتری نرخ فروش،برتری مقدار فروش

اگر در چند فصل اخیر سوآوری شرکت صعودی باشد ،آنگاه شرکت تیک رشد سودآوری را بدست می آورد.
و اگر مقدار رشد سودآوری، در دوره اخیر قابل توجه باشد، برتری سودآوری هم دارای تیک میشود.
اگر سودآوری چند دوره فصلی اخیر میزان تورم را پوشش بدهد، آنگاه شرکت تیک رشد فصلی را بدست می آورد .
اگر دوره آخر بیشترین سود آوری در یک سال اخیر را داشته باشد برتری فصل آخر هم تیک میخورد.
اگر فروش کل ماهیانه شرکت در ماههای اخیر نسبت به سال قبل رشد داشته باشد تیک رشد فروش کل ماهیانه بدست می آید .
اگر نرخ فروش محصول استراتژیک شرکت در ماههای اخیر از نرخ فروش همان محصول در فصل قبل بیشتر باشد تیک برتری نرخ فروش را میگیرد.
اگر مقدار فروش محصول استراتژیک در ماههای اخیر از مقدار فروش همان محصول در ماههای مشابه سال قبل بیشتر باشد شرکت تیک برتری مقدار فروش را هم بدست می آورد.
زمانی که فیلترهای مورد نظرتان را انتخاب کردید و سبد سهام بنیادی تان را تشکیل دادید ،میتوانید مجموعه این سهم ها را از طریق دکمه (ذخیره سهم های بنیادی در دیدبان) به دیدبان خودتان منتقل کنید.

به روز رسانی اطلاعات بنیادی

لازم به ذکر است که اطلاعات بنیادی سهام به صورت لحظه ای به روزرسانی میشوند و با ذخیره سبد سهام بنیادی در دیدبان ،سهم ها براساس فیلترهای بنیادی شما به صورت خوکار به دیدبان شما اضافه و یا از دیدبان حذف میشوند و در واقع از طریق این امکان شما میتوانید آخرین به روزرسانی های سبد سهام بنیادی تان را در دیدبان داشته باشید.

وضعیت لحظه ای سهام از نظر کندل ،حجم معاملات ،نوع مالکیت و وزن خریدار حقیقی

در صفحه دیدبان علاوه بر اطلاعات بنیادی سهام ،آخرین وضعیت لحظه ای سهام از نظر کندل ،حجم معاملات ،نوع مالکیت و وزن خریدار حقیقی قابل مشاهده است.

فیلترهای بنیادی ، تکنیکال و رفتارشناسی

در گام بعدی تحلیل و در صفحه فیلتر نویسی شما میتوانید از طریق فیلترهای بنیادی ، تکنیکال و رفتارشناسی ، استراتژی اختصاصی خودتان را برای انتخاب سهام بسازید.
در بخش فیلترهای بنیادی شما میتوانید پارامترهای بنیادی را مجددا تنظیم کنید و یا این که با استفاده از گزینه (فقط سهم های دیدبان من) فقط بر روی سهم های دیدبان خودتان کار کنید.

تحلیل تکنیکال

با فعال سازی تحلیل تکنیکال شما میتونید سهم هایی را انتخاب کنید که در حال حاضر در یک محدوده مشخص نسبت به مقاومت سهم قرار دارند.

کندل مناسب خرید ،میزان افزایش حجم معاملات نسبت به میانگین حجم ماه،میزان تغییرات قیمت پایانی ،معاملات حقیقی حقوقی،نوع مالکیت،میزان افزایش وزن خریدار حقیقی نسبت به وزن فروشنده حقیقی

در بخش رفتارشناسی ،فیلترهایی برای کندل مناسب خرید ،میزان افزایش حجم معاملات نسبت به میانگین حجم ماه و میزان تغییرات قیمت پایانی ،معاملات حقیقی حقوقی و نوع مالکیت و میزان افزایش وزن خریدار حقیقی ، نسبت به وزن فروشنده حقیقی تعبیه شده اند.
دقت کنید که برای اعمال هر کدام از این فیلترها باید تیک فعال سازی هرکدام را بزنید.
و در نهایت میتوانید طبقه بندی بازار و گروه صنعت را هم در صورت تمایل انتخاب کنید.

فعال کردن اطلاع رسانی پیامکی بر اساس فیلترهای انتخابی

بعد از انتخاب فیلترهای مورد نظر، شما میتوانید فیلترهای خودتان را ذخیره کنید تا درمراجعات بعدی به این صفحه فیلترهای انتخابی شما به صورت پیشفرض تنظیم شوند. دقت کنید که اگربخواهید فیلترهای ذخیره شده را تغییر دهید باید حتما مجددا دکمه ذخیره فیلترها را بزنید.
با استفاده از دکمه (بازگشت به تنظیمات اولیه) شما میتوانید همه تنظیمات را به حالت اول برگردانید.
با فعال کردن اطلاع رسانی پیامکی بر اساس فیلترهای انتخابی شما ، سهم هایی که حائز شرایط استراتژی شما هستند ،به صورت روزانه به شما پیامک داده میشوند .

تحلیل یک سهم

در مرحله بعد شما میتوانید هرکدام از سهم های پیشنهادی را به صورت مجزا تحلیل کنید و به صفحه تحلیل یک سهم بروید. در این صفحه جنبه های مختلف تحلیل یک سهم مورد بررسی قرار میگیرد. اطلاعات شناسایی سهم ، وضعیت آخرین گزارشات کدال ،

اطلاعات تابلوی بازار شامل آخرین وضعیت معاملات و قیمت سهم ، معاملات حقیقی حقوقی و صف های خرید و فروش

اطلاعات تابلوی بازار شامل آخرین وضعیت معاملات و قیمت سهم ، معاملات حقیقی حقوقی و صف های خرید و فروش.
تحلیل بنیادی سهم و بررسی جزئی هر کدام از استراتژی TTM ،کانسلیم و توان تعدیل.

نمودار روند سودآوری و جدول روند سودآوری

در جزییات TTM شما میتوانید نمودار روند سودآوری و جدول روند سودآوری یا TTM TTM را مورد بررسی قرار بدهید.

جزییات کانسلیم ،نمودار عملکرد سالیانه سهم و جدول عملکرد سود و زیان خالص

در جزییات کانسلیم ،نمودار عملکرد سالیانه سهم و جدول عملکرد سود و زیان خالص قابل مشاهده است.

نمودارهای عملکرد ماهیانه شرکت شامل نمودار فروش کل ماهیانه و نمودارهای نرخ فروش ،مبلغ فروش ،حجم تولید و حجم فروش

در جزییات توان تعدیل ، نمودارهای عملکرد ماهیانه شرکت شامل نمودار فروش کل ماهیانه و نمودارهای نرخ فروش ،مبلغ فروش ،حجم تولید و حجم فروش برای هرکدام از محصولات شرکت قابل مشاهده است.

نقاط تکنیکال و نمودار کندل استیک سهم

در بخش تحلیل تکنیکال شما میتوانید نقاط تکنیکال و نمودار کندل استیک سهم ،شامل نمودار تعدیل شده قیمت ،نمودارغیر تعدیل شده ، و نمودار شاخص صنعت سهم را مورد بررسی قرار بدهید.

تحلیل لحظه ای حجم معاملات در آخرین روز بازار اطلاعات لحظه ای معاملات حقیقی و حقوقی  در آخرین روز بازار و در چند روز اخیر، و اطلاعات لحظه ای وزن خریدار حقیقی در آخرین روز بازار و در چند روز اخیر

در بخش رفتار شناسی سهم اطلاعاتی مربوط به تحلیل لحظه ای حجم معاملات در آخرین روز بازار و همینطور تحلیل معاملات در چند روز اخیر ، اطلاعات لحظه ای معاملات حقیقی و حقوقی در آخرین روز بازار و در چند روز اخیر، و اطلاعات لحظه ای وزن خریدار حقیقی در آخرین روز بازار و در چند روز اخیر قابل مشاهده و بررسی است.

قابلیت نقد شوندگی سهم

و در نهایت بررسی قابلیت نقد شوندگی سهم قبل از خرید اهمیت زیادی دارد. این که سهم تا چه میزان حمایت میشود و تا چه حد هیجانی عمل میکند و این که در سابقه سهم ، اصلاحات قیمتی با چه میزان صف فروش همراه بوده است .

درصد حد ضرر شناور و یا حد سود

در آخرین گام یعنی اطلاع رسانی خروج ،شما میتوانید محدوده هایی را برای خروج از سهم تعیین کنید . با تعیین درصد حد ضرر شناور و یا حد سود، با نزدیک شدن قیمت پایانی به این نقاط یا رد شدن از این نقاط هشدارهایی را از طریق پیامک دریافت میکنید .
بورس رصد لذت سادگی یک تحلیل کامل.

ویدیوی زیر تمام این آموزش را به صورت کامل و با جزئیات نمایش میدهد.

لینک های مفید

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *